נטורופתיה כדרך חיים

נטורופתיה כדרך חיים, זה לא רק סיסמא, זו הדרך שבה אני מאמינה! הדרך שהביאה אותי לריפוי והעצמה!

שמות רבים לנטורופתיה: רפואה אלטרנטיבית, רפואה טבעית, רפואה הוליסטית, רפואה משלימה ולא בכדי. הנטורופתיה נותנת מענה כאשר הרפואה הקונבנציונלית, המערבית, לא מצליחה לעשות זאת. הנטורופתיה היא רפואה שבאה מהטבע ולא גורמת שום נזק. הנטורופתיה היא רפואה שמסתכלת על האדם כמכלול שלם ולא על חלקים ממנו, היא מטפלת בשורש הבעיה וכך פותרת את מכלול הבעיות. הנטורופתיה היא רפואה משלימה לרפואה הקונבנציונלית, המערבית, ויכולה לתמוך בה.

במהותה של הנטורופתיה קיימת הכרה כי לאדם מנגנונים טבעיים של איזון, ויסות עצמי ושיקום אשר מתפקידם לשמור על בריאות האדם ו/או להשיבו לבריאות, ואנחנו כנטורופתים פועלים לזיהוי ולסילוק גורמים החוסמים ריפוי, מתמחים בשיקום ותומכים ומעצימים מערכות ריפוי שנחלשו.

לפני קצת יותר מעשר שנים, קיבלתי הזדמנות שניה. בלי שום הודעה מוקדמת, הונחתה עלי “פצצה” שהפכה את עולמי ושינתה את חיי. בעלי דאז הבין שהוא לא רוצה להמשיך להיות מה שהיה עד כה, ודרכינו נפרדו כבעל ואישה. באותה עת היו לי שלושה ילדים שהגדול ביניהם היה בן 21 והשניים האחרים בגיל ההתבגרות. כמו כן היה לבעלי ולי עסק מצליח לשמלות כלה. זו היתה תקופה קשה. אכלתי, שתיתי וישנתי דמעות ובכי ללא הפסקה, אבל גם הבנתי שאני צריכה להתרומם ולקחת את המושכות בחזרה. התחלתי ללכת לטיפולים ששילבו בתוכם מדיטציות, דמיון מודרך, נשימות. במקביל שיניתי את התזונה, ולקחתי צמחים לחיזוק והרגעה. לא ידעתי איך קוראים לכל המכלול של מה שאני עושה, רק ידעתי שמכל הסיפור הזה אצא הרבה יותר חזקה. ירדתי המון במשקל והרגשתי אטרקטיבית ויפה. פסוריאזיס שסבלתי ממנו מאז היותי ילדה, נעלם כלא היה וגם כאבי הפרקים שסבלתי מהם כעשר שנים , פשוט התאדו והחזירו לי את חיי בחזרה. השינויים שהתחוללו בי היו מדהימים והבנתי שעליתי פה על שיטה.

בעלי דאז ואני, שהיינו חברים טובים מגיל 18 ועד הגירושין, הפכנו לחברים יותר טובים וגם נשארנו שותפים. הוא נוכח בכל ארוחה, חג או חגיגה יחד עם בן זוגו המופלא. הילדים קיבלו אותו בהבנה ואהבה ובלי מילים הודו לי על כך שלא פירקתי את המשפחה. אני הרגשתי שהרווחתי חבר לחיים וקיבלתי הזדמנות שניה לדרך חיים שונה ומבריאה.

קיבלתי הארה, זה מה שאני רוצה להיות “כשאהיה גדולה”! לטפל באנשים, לעזור להם בצמיחה ולעודד אותם לדרך חיים חדשה שתכניס לחייהם בריאות ושלווה.

אחרי “חפירות” ובדיקות הגעתי להבנה שלכל המכלול המדהים הזה יש שם – “נטורופתיה”. מייד חיפשתי מקום ללמוד בו והגעתי לקמפוס המושלם “קמפוס ברושים” באוניברסיטת תל אביב. היה מצחיק לסגור שם מעגל אחרי שבצעירותי למדתי שם תואר ראשון ושני. הלימודים היו מאתגרים, מטלטלים, פשוט מסע חיים שלקח אותי למחוזות אחרים, ונתן לי המון ידע וכלים.

בתקופת הלימודים אחותי האהובה, זאת שליוותה אותי מרגע הולדתי, התמודדה עם מחלת סרטן. הניבוי היה שיש לה מספר חודשים. אני הייתי שם, ליוויתי אותה בכל הבדיקות והטיפולים, השתמשתי בכלים שקיבלתי בלימודים וכל זה יחד עם האמונה שלא עזבה אותה לשניה, האריכו לה את החיים בעוד שלוש וחצי שנים. היא נפטרה בשנתי האחרונה ללימודים. חשבתי שאת הכאב הגדול עברתי בגירושים, אך זו היתה התמודדות שונה. הרבה יותר כואבת, כזאת שמשאירה את הלב חשוף ופגיע ועוצרת את הנשימה. בעזרת כל הידע והכלים שרכשתי, ובעזרת התמיכה מהחברים ללימודים, עברתי את התקופה. עדיין כואבת, עדיין מתגעגעת אבל הרבה יותר חזקה.

כבר בתחילת הלימודים ידעתי שההתמחות שלי כנטורופתית תהיה איזון גוף נפש. הסטרס והלחץ הנפשי שבו אנחנו חיים מעמידים אותנו בפני אתגרים בריאותיים. הכלים שברשותי לשינוי אורח החיים הם רבים: תזונה מותאמת אישית, רפלקסולוגיה, פרחי באך, צמחי מרפא, נשימות, מדיטציות ודמיון מודרך. יחד נוכל לשפר את איכות השינה, לעזור לירידה במשקל, לשפר מדדים של בדיקות דם, לפתור בעיות של שנים ובעיקר למצוא רוגע ושלווה.

היום אני יכולה להגיד, אני צילה שגב חצבני, חיה, נושמת וחוקרת נטורופתיה כדרך חיים!

מזמינה אתכם לקליניקה המדהימה שלי בראשון לציון לחקור, לשנות, לגדול ולצמוח יחד איתי.

מה אומרים עלי?